Szkło jako materiał jest znane ludzkości już od wielu lat. Występuje już niemal wszędzie i w każdej formie. Mimo to, raczej nie wydaje się, ażeby świat był nim znudzony. Jego popularność wzrasta z roku na rok, a może to być szczególnie widoczne w branży budowlanej oraz w kontekście aranżacji wnętrz.

Ostatnimi czasy, topowym rozwiązaniem stało się montowanie w nowoczesnych budynkach szklanych balustrad. Uważa się to za krzyk mody, a to ze względu na łączenie funkcjonalności z prostotą. W poniższym wpisie opowiemy nieco o zaletach takich balustrad, a także postaramy się udowodnić, że ich użycie jest faktycznie opłacalne i praktyczne. Zapraszamy!

Gdzie stosować balustrady szklane?

Szkło jest niemalże nieodłącznym elementem nowoczesnych wnętrz czy budynków. Nie chodzi tu już nawet o szklane biurowce, a o zwykłe domy jednorodzinne. Niezależnie od tego, w jakim klimacie organizujemy przestrzeń – zawsze ten materiał okaże się dobrym rozwiązaniem i w pełni zda swój egzamin. Balustrady tego typu można stosować zarówno na wewnętrznych klatkach schodowych, jak i na tarasach czy balkonach. Opcji jest więc sporo i w każdym domu znajdzie się miejsce dla takiego rozwiązania.

balustrada

Obawy przed stosowaniem balustrad – rzecz absolutnie niepotrzebna

Wielu inwestorów obawia się o wytrzymałość takich elementów. Szkło zazwyczaj kojarzy się z kruchością i zbijaniem. Nic więc dziwnego, że takie myśli przechodzą po głowie osób posiadających dzieci czy zwierzęta domowe. Zbicie jakiegokolwiek szkła w ich pobliżu mogłoby skończyć się naprawdę źle. Jak zapewniają jednak producenci, ich wyroby wykonuje się wyłącznie ze szkła hartowanego bądź laminowanego, przez co obawy związane ze stłuczeniem są całkowicie niepotrzebne. Same przepisy dotyczące budowy balustrad określają ich minimalny poziom wytrzymałości na uderzenia i odporności na wszelakie czynniki.

Rodzaje balustrad – jak dzielimy?

Balustrady mogą dzielić się na wiele grup odróżniających się zarówno typem szkła, jak i samym designem.

Zacznijmy zatem może od pierwszej opcji. Wiele osób, decydując się na montaż balustrady szklanej nie życzy sobie, ażeby przestrzeń balkonowa była widoczna dla sąsiadów. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, a niemal wszyscy producenci posiadają ku temu rozwiązania. Przykładem może być balustrada szklana mleczna bądź barwiona, która redukuje widoczność praktycznie do zera. Osoby ceniące przezroczyste szkło również nie muszą się o nic martwić, gdyż oferta w tym zakresie jest równie szeroka.

Szklane balustrady mogą różnić się od siebie także obecnością metalowych bądź drewnianych rurek do mocowania i barierek. Takie elementy są już w stu procentach bezpieczne i nie ma mowy o jakimkolwiek ich obciążeniu. Istnieją także odmiany w ogóle nieposiadające rurek do mocowania, a są one zazwyczaj nazywane wpuszczanymi. Nowoczesne metody montażu pozwalają na wpuszczanie balustrad zarówno na tarasach, jak i w stopniach klatki schodowej. Przed wyborem idealnej dla swoich oczekiwań balustrady, warto przepatrzeć dotychczasowe realizacje na stronach producentów i tam szukać swojej inspiracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj