Wypukłe, szorstkie, nowoczesne lub w stylu vintage, o strukturze kryształków, drobnego żwirku lub kropli deszczu. Szkło ornamentowe przeżywa swój renesans – koniec z myśleniem, że szkło to przeźroczysta, gładka tafla. Kojarzone z neutralnym, uzupełniającym przestrzeń materiałem, np. w postaci ścianki, kabiny prysznicowej, lub jako element mebli – szkło ornamentowe posiada bogaty potencjał aranżacyjny. Oto kilka przykładów jak dobrze go wykorzystać.

Szkło wkracza na salony

Na początek, warto pozbyć się ograniczeń. To od nas zależy, w którym pokoju, w jakim miejscu, jakie szkło wykorzystamy. A możliwości jest cale mnóstwo! Od łazienki, sypialni, przez salon po kuchnię. Szkło ornamentowe zda egzamin także na zewnątrz budynku – tutaj może zostać wykorzystane jako element zewnętrznej architektury.

Szkło w sypialni sprawdzi się jako ścianka działowa lub ścianka przesuwna, ewentualnie drzwi. Dekoracyjny charakter szkła zapewnia wysokie walory estetyczne, jak również poczucie intymności. Prywatność pomaga zachować półprzeźroczysta struktura, która jednocześnie dobrze przepuszcza światło, rozjaśniając przestrzeń.

Szkło ornamentowe we wnętrzach - inspiracje Saint Gobain Glassolutions szkło ornamentowe2

Szkło w salonie można zastosować w postaci szklanych i oszklonych drzwi. Powiększą one optycznie pomieszczenie, doskonale uzupełnią każdy projekt bez względu na to, czy to nowoczesne wnętrza, czy tradycyjne. Dla tych, którzy chcą jedynie zaakcentować szklane elementy w swoim mieszkaniu, istnieje wiele propozycji mebli, łączących drewno i szkło. Szkło ozdobne w postaci niewielkich przeszkleń ornamentowych nada meblom wyszukanego charakteru.

Szkło w łazience standardowo jest elementem kabin prysznicowych i osłon wannowych. Aby nasz pokój kąpielowy cieszył oko, warto aranżować przestrzeń uwzględniając użycie szkła dekoracyjnego. Uzupełni ono zwykle surową przestrzeń łazienki pokrytą stonowanymi płytkami. Dodatkowo zapewni funkcjonalność wyposażenia, dzięki właściwościom takim jak ochrona antykorozyjna czy zapobieganie powstawaniu kamienia i osadu.

Szkło ornamentowe we wnętrzach - inspiracje Saint Gobain Glassolutions szkło ornamentowe3

Szkło ornamentowe we wnętrzach - inspiracje Saint Gobain Glassolutions szkło ornamentowe6

Szkło ornamentowe we wnętrzach - inspiracje Saint Gobain Glassolutions szkło ornamentowe5

Szkło w domu znajdować się może zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Szklane barierki do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych warto wyposażyć w szyby ze szkła dekoracyjnego dodatkowo zahartowane lub zalaminowane. Szklana balustrada wyróżniająca się oryginalną strukturą i szeroka gama wzorów pozwolą na odpowiednie odpasowanie szkła do wybranej aplikacji.

Personalizacja przestrzeni

Szkło SGG DECORGLASS jest szkłem ornamentowym bezbarwnym lub barwionym w masie. Jest półprzeźroczyste, co uzyskuje się w procesie walcowania płynnego szkła pomiędzy dwoma cylindrami. Na jednym z nich znajduje się wygrawerowany wzór, który w podczas produkcji tłoczony jest na szkle.

Szkło ornamentowe we wnętrzach - inspiracje Saint Gobain Glassolutions szkło ornamentowe4

Szkło ornamentowe we wnętrzach - inspiracje Saint Gobain Glassolutions szkło ornamentowe1

Szkło dekoracyjne od Saint-Gobain sprawdza się w projektowaniu wnętrz. Rozświetla je delikatnie rozpraszając światło i jednocześnie daje poczucie prywatności. Szkło wydziela przestrzeń, a może być też jedynie dodatkiem ją upiększającym.

Szkło dla wymagających

Designerskie wnętrza to przestrzeń wymagająca szczególnej uwagi. Marka Saint-Gobain przygotowała szeroką gamę wzorów szkieł, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

Mroźne rysunki rodem z bajki, subtelne smugi, drobny żwirek, gęsta siatka brylantowych kryształków, delikatny wzór imitujący tafle spływającej wody. Szkło ornamentowe może przedstawiać wiele różnorodnych wzorów, które przywołują na myśl miłe skojarzenia, bądź dostarczać zupełnie nowych doznań. Wszystko po to, by dostosować przestrzeń do naszych potrzeb.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj