Idealny i zadbany trawnik to zdecydowanie wizytówka każdej posesji. Tym samym jeśli zależy Ci na intensywnej zieleni trawnika przez cały rok – zapoznaj się z naszymi poradami.

Aby uzyskać idealny trawnik rozpocząć należy od wybrania odpowiedniej jakości nasion trawy. Na rynku dostępne są bardzo zróżnicowane gatunki traw, które dostosowane są do różnych warunków panujących wydanym ogrodzie. Dlatego też przed przygotowaniem się do siewu należy określić czy stanowisko trawnika jest nasłonecznione, czy też panuje w nim cień. Istotną kwestią jest tak że to czy miejsce planowanego trawnika jest zasobne w substancje odżywcze, a także jaki jest rodzaj gleby. Najczęściej jednak mamy do czynienia ze słabymi glebami, które ponadto szybko tracą wody opadowe. Dlatego też bardzo wielu właścicieli trawników wybiera trawy przeznaczony na tereny suche. Dodatkowo świetnie sprawdzają się także trawy sportowe, które są wyjątkowo odporne na częste użytkowanie, a także deptanie. Dlatego tego typu trawy wybierane są zwłaszcza w miejscach szczególnie mocno eksploatowanych. Dedykowane są one także dla rodzin z małymi dziećmi czy też dla właścicieli czworonogów. Siew trawy powinien odbywać się po wcześniejszym przygotowaniu gleby na przykład za pomocą glebogryzarki oraz wałka. Szeroką gamę tego typu narzędzi oferuje marka Stiga. Po odpowiednim przygotowaniu podłoża oraz zasileniem go w niezbędne substancje odżywcze można przejść do rozsiewania nasion trawy. Opcjonalnie można zakupić także trawę gotową z rolki, jednakże jest to stosunkowo bardziej kosztowna inwestycja. Nowa trawa wymaga regularnego podlewania, gdyż jej system korzeniowy jest jeszcze na tyle słaby, że nie poradzi sobie zwłaszcza w okresach panującej suszy. Konieczne jest także zadbanie o to, aby trawnik został regularnie przycinany. W tym celu można wykorzystać kosiarki dostępne w ofercie marki Stiga.

Regularne strzyżenie trawy sprawia, że znacznie szybciej się ona rozkrzewia oraz pojawiają się nowe źdźbła. Dodatkowo regularne cięcie trawy zapobiega jej wysychaniu, a także starzeniu się. Wówczas trawa znacznie bardziej efektywnie pobiera z otoczenia wodę, a także substancje odżywcze. Przed zakupem kosiarki marki Stiga należy przemyśleć wybór pod kątem sposobu zasilania urządzenia, a także jego szerokości roboczej. Szersze kosiarki dedykowane są zazwyczaj do ogrodów o większej powierzchni. Wówczas sprawdzić się mogą także kosiarki samojezdne. Poza ogrodami mogą być one wykorzystane także w sadach czy też przestrzeni publicznej. W czasie eksploatacji kosiarki należy zwracać szczególną uwagę na to, czy jej ostrza są naostrzony. Tylko wówczas koszenie będzie przebiegało efektywnie, natomiast trawa zostanie idealnie przycięta. Niezbędnym elementem jest również regularne prowadzenie wymiany olejów w kosiarce, a także o czyszczenie filtrów paliwa oraz powietrza. W ten sposób serwisowana kosiarka może służyć bardzo wiele lat bez konieczności zakupu kolejnego modelu. Doskonałym wyborem są także kosiarki marki Stiga, które same myją powierzchnię roboczą za pomocą wody pod ciśnieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj