Wykorzystując farby do drewna i metalu jesteśmy w stanie nie tylko odświeżyć wyposażenie domu oraz przestrzeni ogrodowej. Dzięki nim dokonamy pożądanej metamorfozy, odmienimy styl, stworzymy indywidualny klimat aranżacji. Dodatkowo, malowanie skutecznie zabezpiecza powierzchnię przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi. Co istotne, zmian dokonamy stosunkowo niskim kosztem. Nie jest to również trudne zadanie. Koniecznie spróbujmy, bo dobrze dobrana farba gwarantuje oszałamiający efekt!

Jakie farby do drewna i metalu są dostępne na rynku?

Uniwersalne farby do drewna  i metalu doskonale nadają się do malowania rozmaitych powierzchni, także tych z płyty MDF albo OSB, czy też z tworzywa sztucznego. Klienci wybierać mogą spośród bardzo szerokiej gamy kolorystycznej. Są to często szybkoschnące emalie o wysokiej wydajności, subtelnym zapachu, łatwo zmywalne, silnie kryjące, z połyskiem albo matowe.

Do najbardziej popularnych należą farby kredowe oraz akrylowe. Podstawową zaletą kredowych farb do drewna jest to, że nie wymagają one specjalnego przygotowania powierzchni, którą wystarczy jedynie oczyścić i wygładzić. W rezultacie znacznie skrócony zostaje całkowity czas prac malarskich. Uzyskany efekt to delikatne przetarcia oraz lekko widoczne słoje drewna. Są to nowoczesne, szybkoschnące, hipoalergiczne farby matowe. Zdadzą egzamin w pokojach dziecięcych. Bardzo docenią je osoby cierpiące na alergie. Kredowe farby do drewna dobrze jest zabezpieczyć lakierem albo woskiem.

Polecane są również farby akrylowe, które kuszą szeroką paletą barw. Są to bezpieczne dla środowiska produkty, wymagające odpowiedniego przygotowania. Powierzchnię przed malowaniem trzeba bardzo dokładnie oczyścić, usunąć z niej resztki starej farby oraz wyszlifować. Dzięki akrylowym farbom do drewna uzyskamy efekt matowy, półmatowy, bądź z połyskiem. Zwykle dwie warstwy wystarczą do całkowitego pokrycia.

W pogoni za unikalnym stylem – nieprzecenione farby do drewna

Minimalistyczne stylizacje, w których rządzi schematyczne wyposażenie powoli odchodzą dziś już w zapomnienie. Zgodnie z najnowszymi trendami aranżacje powinny wyrażać osobowość właścicieli oraz tętnić życiem. Eklektyzm, zasada more is more oraz przestrzenie z duszą znajdują coraz szersze grono wielbicieli. Pragniemy otaczać się pięknymi, designerskimi meblami oraz unikalnymi dekoracjami. W cenie jest samodzielna renowacja mebli i innych przedmiotów, które upiększają mieszkania i otoczenie domów. To dlatego farby do drewna i metalu nigdy wcześniej nie były bardziej doceniane.

Wspomniane na przykład farby kredowe świetnie nadają się do tworzenia pięknych mebli w stylu shabby chic. Efekt celowego postarzania prezentuje się fenomenalnie w przypadku naturalnego drewna oraz stylowej formy mebla. Takie wyposażenie świetnie odnajdzie się również w stylistyce vintage, czy też w klimatach prowansalskich. Starych mebli poszukujmy na przykład na okolicznych pchlich targach lub kupujmy je od osób prywatnych poprzez ogólnodostępne, popularne platformy sprzedażowe. Dzięki atrybutom farb do drewna twórzmy najbardziej pożądane, niepowtarzalne aranżacje! Meble dodatkowo wzbogacić można o tapetę, nowe uchwyty, czy też sztukaterię albo wzory namalowane mazakami akrylowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj