Odwołujący do bohemy, czyli wywodzącej się z XIX w. francuskiej cyganerii artystycznej, styl boho to mieszanka różnorodnych faktur, kolorów i materiałów. Współczesne wnętrza utrzymane w tej stylistyce charakteryzują się przełamywaniem schematów i dużą ilością nawiązań do natury.

Urządzenie salonu czy sypialni w stylu boho wymaga dużej wyobraźni i umiejętności tworzenia nieoczywistych połączeń, które z pozoru do siebie nie pasują, jednak ostatecznie dają wspólnie wspaniałe efekty. Jednym z kluczowych elementów składających się na aranżację wnętrza są dekoracje okienne. Wspaniałe sposoby ozdobienia okien i ochrony przed nadmierną ilością słońca znaleźć można tutaj – https://e-rzymskie.pl/. Aby jednak właściwie dopasować sposób aranżacji okna do reszty pomieszczenia w stylu boho, warto wiedzieć, jakimi zasadami należy się tutaj kierować, by wszystko tworzyło harmonijną całość.

Styl boho – jak go rozpoznać?

Zyskujący obecnie coraz większą popularność styl boho to przede wszystkim odrzucenie wszelkich wzorców i zasad. Porządkiem jest tutaj nieład, a przepych i duża ilość różnorodnych dekoracji to elementy szczególnie pożądane. Już sama geneza powstania stylu boho może sugerować, że wnętrza utrzymane w tej estetyce są wysoce artystyczne, nieco szalone i awangardowe. Charakterystyczne dla stylu boho są białe ściany, które stanowią tak naprawdę płótno – tło dla wszelkich dodatków i dekoracji (najlepiej ręcznie wykonanych), które zdecydowanie grają tutaj pierwsze skrzypce. Obowiązkowym elementem wystroju pomieszczeń boho są rośliny, które stanowią jedno z wielu nawiązań do bliskości człowieka z naturą. Podkreśleniem takiego naturalnego charakteru boho jest również duża ilość wikliny, drewna i naturalnych tkanin.

Rodzaje dekoracji okiennych w stylu boho

Ważną częścią każdego pomieszczenia są okna, które należy zaaranżować w odpowiedni sposób. Każdy wybrany styl oznacza inne metody aranżacji okien, które w przypadku danej stylistyki sprawdzą się najlepiej. Jak udekorować okna we wnętrzu boho? Możemy tutaj wybrać zarówno zasłony, rolety, jak żaluzje. Zwiewny materiał zasłon idealnie podkreśli naturalny charakter tego stylu – wystarczy jedynie odpowiednio dobrać tkaninę. W przypadku rolet zdecydowanie najlepiej sprawdzą się rolety rzymskie, których wygląd idealnie wpisuje się w stylistykę boho. Podobnie jak w przypadku zasłon, ogromne znaczenie będzie tu miał wybrany przez nas materiał. Jeśli żaluzje, to tylko drewniane lub bambusowe, które będą świetnie korespondowały z resztą dodatków wykonanych z naturalnych surowców.

Kolory i materiały

Wiemy już, że istotną kwestią w przypadku dekoracji okiennych w stylu boho są materiały i odpowiednia paleta kolorystyczna. Do tkanin, które świetnie zgrają się z tą estetyką należy bawełna, len, juta oraz różnego rodzaju koronki. Wybierając zasłony i rolety, nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić na materiały, które swoim wyglądem przypominają wymienione tkaniny, jednak są nieco łatwiejsze w utrzymaniu. Kolorami, które sprawdzą się tutaj idealnie są jasne odcienie – biel, beż, delikatny brąz czy zgaszona zieleń. Oprócz tego odpowiednie będą również wszystkie te kolory, które wyglądają na wyblakłe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj