Choinka nie musi być zielona, obwieszona bombkami i kłująca od igieł. Jeśli klasyczne drzewko Cię znudziło, wybierz alternatywę, która z pewnością przyciągnie uwagę wszystkich. Przedstawiamy 10 pomysłów na choinkę bez choinki.

Ta alternatywna choinka również jest z drewna i ma ozdoby, ale tu kończą się podobieństwa. Zamiast gałęzi mamy półeczki, a ozdoby wiszą na gwozdkach wbitych w deskę. Minimalistyczne drzewko łatwo odmienić różnymi ozdobami, a wokół zmieści się wyjątkowo dużo prezentów.

choinka z drewna z poleczkami_frenchbydesignblog_com

Poniższa choinka nietypowo nawiązuje do świątecznej tradycji jedzenia ryb – wykonano ją z puszek po tuńczyku. Zostały przyklejone do deski i ozdobione elektrycznymi świeczkami. Pomysł w sam raz dla minimalistów lubiących recykling.

Czytaj:   Świąteczne dekoracje: wieniec inny niż wszystkie

choinka z puszek_stowandtellu-com

Są lampki, bombki i gwiazda, ale zamiast drzewka mamy… drabinę. Bombki zawieszone na żyłce prezentują się pięknie, podobnie jak rozświetlone ramiona drabiny, pod którą zmieści się góra prezentów.

choinka_z_drabiny_californiaapartmentsblog_com

Kolejna alternatywna choinka dla lubiących dawać i otrzymywać podarunki: piramida ze skrzynek to idealne miejsce na ukrycie świątecznych prezentów. Ozdoby zawieszono na gwozdkach, a lampki swobodnie zwisają po bokach.

choinka_ze_skrzynek_gettingpersonal_co_uk

Drzewko prosto z lasu nie musi mieć igieł. Poniższe zostało zbite z gałęzi różnych rozmiarów i również świetnie nadaje się do dekorowania. Wygląd drzewka urozmaici spryskanie go sztucznym śniegiem lub oklejenie płatami waty.

Czytaj:   4 najciekawsze trendy na podłogi 2017

choinka-z-patykowm-home-dzine-co-za

Minimalistę ucieszy choinka z listewek osadzona na pieńku. Będzie wyglądać pięknie na tle jasnej ściany, obwiązana sznurem białych lampek.

minimalistyczna-choinka-frenchbydesignblog_com

Alternatywna choinka w formie półek zamontowanych na ścianie to pomysł na zachowanie świątecznej atmosfery przez cały rok. Na jej „gałęziach” zamiast bombek umieścić można książki, świece i dekoracyjne drobiazgi.

choinka z drobiazgow_thefashionmedley_com

Choinka z girlandy to kolejna propozycja dla minimalisty z wyobraźnią. Najlepszy efekt da wybór girlandy z drobnymi elementami, która pozwoli otrzymać ładny kształt drzewka. W tym wypadku wybór padł na kolorowe, filcowe kulki złączone sznurkiem.

Czytaj:   Mieszkanie w bieli - czy biel w mieszkaniu?

choinka z girlandy-diply-com

Kolejna alternatywa to choinka z pociętych rur PCV. W każdym okręgu znalazło się miejsce na świąteczną ozdobę, więc do dekoracji można wykorzystać zwykłe bombki. Drze2wko potzrebuje podparcia, dlatego zostało przyklejone do płyty, w tym wypadku drewniane, choć tańsza i równie dobra będzie płyta pilśniowa.

choinka z rury pvc_marthastewart

Choinka bez choinki może być też fotografią. Na wielkoformatowym zdjęciu drzewka również można umieścić ozdoby, łańcuchy i gwiazdę. Jedyna różnica tkwi w tym, że po świętach choinkę można zwinąć w rulon i odłożyć do szafy zamiast męczyć się z rozbieraniem i wynoszeniem.

choinka-zdjecie

A Wy stawiacie na tradycję, czy wolicie choinkowe alternatywy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here