Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Nietypowe wykorzystanie książek – ciekawe pomysły

Czasem na naszym regale znajdują się książki, które kiedyś dostaliśmy w prezencie, albo kupiliśmy i okazało się, że w każdym przypadku był to nietrafiony pomysł. Można je sprzedać, można oddać do biblioteki lub regału miejskiego, ale jak każdy prawdziwy bibliofil wie, książki to nasi przyjaciele, więc można wykorzystać tą wieź w o wiele ciekawszy i przyjemny sposób.

Kupić kolejną powieść, czy poradnik jest łatwo. Ale nagle półki mogą się skończyć – a wystarczy dać niektórym egzemplarzom drugie życie. Nie każda książka jest warta posiadania na własność. Ba, wiele jest takich, które nawet nie mamy siły skończyć, bo nie sprawiają nam przyjemności. Wtedy „nietypowe wykorzystanie książek” będzie jak znalazł!

Półka z książek

Kilka niepotrzebnych tomów, trochę kleju na gorąco, parę dodatkowych elementów i można z tego sklecić półkę. Nie mogą być za cienkie i najlepiej gdyby posiadały twardą oprawę, gdyż konstrukcja musi potem wytrzymać obciążenie (może nawet nowych książek). Właściwie wystarczy jedna książka przymocowana do ściany – grzbietem w naszą stronę – by każda kolejna położona na niej powieść wyglądała jakby została zawieszona w powietrzu. Pułka typu skrzynka również nie powinna być tutaj problemem, pod warunkiem, że uda się nam znaleźć po dwie książki tego samego rozmiaru. Potem wystarczy trochę kleju i sztywna, elegancka i funkcjonalna ozdoba może znaleźć się w dowolnym pomieszczeniu – z książek można czasem zbudować nawet cały regał jeśli dobrze się rozplanuje wszystkie elementy.

Czytaj:   Wymarzona łazienka Polaków

Oprawa do halogenu

Każdy kto ma podwieszany sufit i halogeny doskonale zdaje sobie sprawę, jak wygląda montaż tego typu oświetlenia. Rozwiązanie to jest funkcjonalne, gdyż nie zbiera kurzu, a więc oznacza dla nas mniej sprzątania. A co gdyby zamiast nawiercać okrągły otwór w płycie gipsowo-kartonowej, zrobić to samo, ale używając sklejonej książki. W dzień efekt jest niesamowity, bo książki wydaja się wręcz przyklejone do sufitu, jakby grawitacja działała w druga stronę. Faktycznie ktoś je tam przykleił, a gdy nadchodzi zmrok okazuje się, że nie tylko przeczą prawu ciążenia, ale i dają światło domownikom. Podobny patent można wykorzystać również do ukrycia oświetlenia taśm LED, czy nawet kuchennych świateł podszafkowych. Oryginalny efekt murowany!

Czytaj:   Niech Twoje ściany wyjdą poza ramy

Nietypowy prezent

Małe prezenty potrzebują zwykle godnego opakowania. Czekając na reakcję osoby obdarowywanej warto zadbać więc o potęgowanie poziomu zaskoczenia, a w tym może przydać się stara książka. Ważne by była ona w miarę gruba i miała twardą okładkę, gdyż dzięki niej efekt będzie lepszy, a elegancja to przecież istotna kwestia przy tego typu przedsięwzięciach. Na czym to będzie polegać? Z książki zrobimy pudełko na mały prezent, a osiągniemy to:
– sklejając wszystkie kartki i tylną część okładki,
– wydrążając wewnątrz prostokąt mniejszy o kilka centymetrów niż rozmiar książki
– wykładając wnętrze otworu miękkim materiałem,
– ozdabiając okładkę grafiką i napisem wykonanym w technice decoupage lub podobnej,
– pisząc wewnątrz dedykację dla osoby obdarowywanej,
– spinając całość starym szerokim paskiem.

Czytaj:   Lampy w stylu industrialnym

Dziękujemy portalowi KsiążkaDlaMnie.pl za współpracę merytoryczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *