Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Pomysłowe przechowywanie w mini-łazience: garść inspiracji

Mała łazienka daje ogromne pole do popisu dla naszej kreatywności, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi przechowywanie. Nasze pomysły z pewnością Cię zaskoczą i skłonią do spojrzenia na wnętrze świeżym okiem.

Wybierz owalną umywalkę zamiast kwadratowej…

Wszystkie umywalki, niezależnie od kształtu samej misy, są konstruowane na prostokątnej bazie, ale jeśli wybierzemy model z owalnym otworem, zyskamy więcej miejsca do ustawienia pojemników z kosmetykami na brzegach (foto: www.bathgraite4less.com).

www.bathgraite4less.com

…i umieść ją w rogu.

W bardzo małej łazience trzeba wykorzystać każdy kąt, dosłownie i w przenośni. Narożniki często pozostają niezagospodarowane, a to duży błąd, ponieważ mogą być bardzo funkcjonalne. Nad umywalką w narożniku można zainstalować lusterko na wysięgniku, lub zamiennie umieścić w tym miejscu sedes, o ile instalacje na to pozwalają (www.interior-denysecohen.com).

Czytaj:   Więcej niż cztery kąty – kabina prysznicowa Essenza New PTJ marki Radaway

Narożna umywalka

Zamontuj półkę nad sedesem

Miejsce nad sedesem również bywa zaniedbywane. Niezależnie od tego, czy muszla jest zabudowana, czy wolnostojąca, można ją obudować i wykorzystać ekstra miejsce na ustawienie kosmetyków. Liczna półeczek zależy od naszych potrzeb (www.jeffreypew.com).

Półka nad sedesem

Wykorzystaj drzwi…

Relingi, haczyki i wieszaki umieszczone na drzwiach mogą pomóc w przechowywaniu nie tylko ręczników, ale też brudnego lub czystego prania bądź kosmetyków. Na hakach można przywiesić pojemne torby lub kosze, które w razie potrzeby da się zdjąć i zabrać ze sobą (foto: www.remkid.com, www.colormob5k.com).

przechowywanie-na-drzwiach-lazienki

…lub ścianki prysznica

Nieocenioną pomocą w małej łazience są półki na przyssawki, które można zawiesić wewnątrz lub na zewnątrz kabiny. W środku pomieszczą kosmetyki kąpielowe, a na zewnątrz inne, na przykład do makijażu, zwłaszcza, gdy kabina znajduje się tuż przy umywalce i lustrze. Warto szukać pomysłowych miejsc do przechowywania drobiazgów, co pozwoli uzyskać miejsce na przedmioty większe gabarytowo, jak ręczniki czy detergenty (www.ebay.co.uk).

Czytaj:   Najmodniejsza łazienka 2019 roku, czyli jaka?

Półki z przyssawkami

Wykorzystaj przestrzeń pod wanną

Te ostatnie można schować pod wanną z tymczasową zabudową. Pomiędzy nią a obudową znajduje się sporo miejsca, które można wykorzystać na przechowanie ścierek lub butelek ze środkami czystości. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli w domu przebywają dzieci, skrytka powinna być dobrze zabezpieczona (foto: www.netdna.coolthings.com).

Przechowywanie pod wanną

Zainstaluj półkę nad drzwiami

W mieszkaniach blokowych hitem były pawlacze, czyli szafki instalowane w przestrzeni między sufitem a górną częścią ościeżnicy. W łazience wystarczy płaska półka nad drzwiami, na której możesz umieścić na przykład zapasowy papier toaletowy (foto: www.decocrush.fr).

Czytaj:   Zatrzymaj smak lata. Funkcjonalna spiżarnia w 3 prostych krokach

Półka nad drzwiami łazienki

Wykorzystaj miejsce nad pralką

Zabudowa, półki na ścianie lub tymczasowy kosz na pranie – nad pralką zmieścimy sporo, więc warto wykorzystać to miejsce z głową, zwłaszcza gdy łazienka jest naprawdę mała (foto: www.furnishburnish.com).

przechowywania-nad-pralka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *