drewniane meble

Zastanawiasz się nad tym, czy wybrać meble gotowe czy na wymiar? Oto 5 powodów, dla których warto zdecydować się na te na zamówienie!

Dzisiaj stylowe meble na wymiar można zakupić do każdego wnętrza. Najczęściej decydujemy się na nie do kuchni, ale również mogą zagościć w łazience, salonie, sypialni. Meble na zamówienie chętnie wybierane są również do biur, hoteli czy do restauracji. 

Chociaż trzeba zapłacić za nie więcej niż za gotowe meble ze sklepu, to jednak i tak na ich zakup decyduje się wiele osób. Oto 5 powodów, dla których warto zdecydować się na meble na wymiar wykonane na zamówienie!

1. Idealne dopasowanie

Przede wszystkim meble na wymiar można dopasować idealnie do konkretnego miejsca montażu – dzięki temu mogą one sprawdzić się również w trudnych przestrzeniach, na przykład w małych pokojach lub w pokojach o niesymetrycznych ścianach. 

Meble na wymiar wykonuje się na podstawie pobranych przez pracownika zakładu pomiarów. Wobec tego gotowa konstrukcja będzie perfekcyjnie pasowała do miejsca montażu. To duża zaleta, ponieważ wiele mebli gotowych sprawia sporo trudności przy dopasowaniu do wnętrza. 

Jeśli zatem zależy nam na idealnym dopasowaniu do danej aranżacji, wtedy meble na wymiar będą strzałem w dziesiątkę!

2. Dopasowane do potrzeb użytkowników

Chcesz, żeby szafki kuchenne miały określone wyposażenie wewnętrzne? Zależy ci na tym, aby szafa przesuwna w sypialni posiadała konkretną liczbę półek lub drążków na wieszak? 

Jeśli zdecydujesz się na meble na wymiar, w takim przypadku możesz nadać im dowolny wygląd zgodnie ze swoimi wymaganiami – mogą być nowoczesne, klasyczne, minimalistyczne czy loftowe, a także mogą mieć określone dodatki, na przykład koszyki, tace, wieszaki czy karuzele ułatwiające przechowywanie. 

Zakłady stolarskie wykonujące meble na zamówienie mogą dopasować je indywidulanie do potrzeb klientów, aby nadać im pożądaną funkcjonalność. Dzięki temu meble mogą być jeszcze wygodniejsze w codziennym użytkowaniu!

3. W ulubionym stylu

W zakładach stolarskich możemy także zamówić meble na wymiar w określonym stylu – wykonane z wybranych przez nas materiałów. To duży plus dla osób, którym nie tylko zależy na indywidualnym dopasowaniu umeblowania, ale również na tym, aby wpisywało się ono w daną aranżację wnętrza. 

Zakłady oferujące meble na zamówienie najczęściej oferują je w stylu nowoczesnym – to dość proste, ale także praktyczne, funkcjonalne konstrukcje. Możemy także zdecydować się na usługi zakładów, które wykonują meble w stylu klasycznym – to już większy koszt, ale również może być to szansa na nadanie wnętrzu niebanalnego wyglądu. 

Wiele zakładów stosuje obecnie oprogramowanie komputerowe do projektowania swoich mebli na wymiar, dlatego przed zleceniem ich wykonania możemy zobaczyć wizualizacje i wprowadzić wtedy ewentualne zmiany w projekcie.

4. Dodatkowe udogodnienia

Meble na wymiar mogą być taksę wyposażone o różne dodatkowe akcesoria, aby korzystanie z nich stało się jeszcze prostsze. 

Doskonałym przykładem jest tutaj oświetlenie mebli, na przykład szaf wnękowych z drzwiami przesuwnymi czy szafek kuchennych. dopasowane do umeblowania oświetlenie powoduje, że korzystanie z niego na co dzień jest jeszcze łatwiejsze. 

Także meble na wymiar mogą być uzupełnione o innego rodzaju rozwiązania, na przykład mogą posiadać zabezpieczenia przed małymi dziećmi, mogą posiadać specjalne elementy ułatwiające podłączenie sprzęty RTV, AGD oraz komputerów.

5. Przyszłościowy zakup

Nie możemy zapominać także o tym, że wykonane przez fachowców meble na wymiar to również przyszłościowy zakup do domu, mieszkania oraz do innych wnętrz. 

Meble na zamówienie mogą służyć przez długie lata, a także mogą podwyższyć wartość nieruchomości w przypadku jej sprzedaży. Właśnie dlatego wiele osób wybiera je jako przyszłościowa inwestycja w swoją nieruchomość! 

Z aktualnymi ofertami mebli na zamówienie w zakładach stolarskich w całym kraju możemy zapoznać się już teraz przez internet – meble na wymiar można także wycenić on-line! 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Wood Works Studio z Krakowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj