Jak urządzić mieszkanie? Wiele osób zadaje sobie takie pytanie, pragnąc jednocześnie mieć wnętrza utrzymane w klimatycznym stylu i pasujące do tegorocznych trendów. Co jednak jest modne w tym roku? Jak w każdym sezonie, pewne elementy ponownie wracają do łask, inne przepadają w otchłani, choć można założyć, że nie bezpowrotnie. Na pewno ucieszą się zwolennicy maksymalizmu – coraz więcej dekoratorów wnętrz poleca ten styl. Ale również rustykalny wystrój cieszy się coraz większą popularnością, wypierając modernizm czy minimalizm. Sporo osób interesuje się biofilią – sprzęgnięciem pomieszczenia z naturą. Jaki styl wybrać do naszego domu?

Maksymalizm

Każdy, kto chce poznać nowe trendy w wystroju wnętrz musi skierować swój wzrok w kierunku maksymalizmu. Tu nie ma miejsca na kompromisy! Pomieszczenie musi atakować odwiedzającego dużymi, wyrazistymi elementami, umieszczonymi w otoczeniu mocnych barw i wyraźnych, kształtnych wzorów. Również meble, znajdujące się w pomieszczeniach, nie powinny mieć naturalnych barw (drewno) czy klasycznej bieli. Znacznie ciekawszym wyborem są powierzchnie metaliczne albo zbliżone do kamieni naturalnych lub szlachetnych. W pomieszczeniu powinien znajdować się jeden mebel, stanowiący główny element wystroju – przytłaczający swa indywidualnością, będący ozdobą pomieszczenia przygotowanego tak, by uwypuklać jego pozycję. I to właśnie wybór dominującego mebla oraz szybka, ale przemyślana zmiana aranżacji pokoju zupełnie zmieni styl pomieszczenia.

Styl rustykalny z nutą nowoczesności

Styl rustykalny jest uwielbiany przez wiele osób. Z jednej strony wystrój pokoju utrzymany jest w klimatach wiejskiego gospodarstwa sprzed wielu lat, z drugiej bez trudu można odnaleźć w nim nowoczesne akcenty. Tak zaaranżowane pomieszczenie kojarzy się z relaksem, swego rodzaju sielskością, tak potrzebną w zabieganej rzeczywistości. Klimatu wystrojowi dodają ozdoby, których liczby nie należy ograniczać, a wręcz przeciwnie. Bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie na ścianach tynku strukturalnego (przykładowe aranżacje: http://trawertyndekoracje.pl/). Imituje on naturalny kamień, będąc jednocześnie znacznie tańszą alternatywą.

Biofilia

Symbioza z przyrodą to kolejny trend, dzięki któremu modne aranżacje wnętrz zyskują na świeżości. Biofilia to nic innego, jaka dość agresywne wprowadzenie flory do pomieszczenia. Rośliny mają stanowić element dominujący w pokoju, wychylać się z każdego kąta, nawet splatając swe gałęzie lub pnącza, pokrywając jednocześnie fragmenty mebli. Tego typu wystrój możliwy jest jedynie we wnętrzach, w których jest bardzo dobry dostęp do światła – dużych, przeszklonych przestrzeniach. Nie ma tu również miejsca na sztuczne materiały – meble powinny być wykonane z drewna, stanowiąc niejako uzupełnienie roślinnego wystroju. Tak wykonane pomieszczenie będzie miało korzystny wpływ na nasze samopoczucie, wyciszając i relaksując umysł.

Jakie kolory ścian są trendy w tym sezonie?

Modne kolory ścian 2020 to uzupełnienie wspomnianej wcześnie biofilii. Dominują główne te związane z ziemią i naturą – brąz, rudy, piaskowy, zieleń czy koral. Od stylu, w jakim zamierzamy zrobić pomieszczenie zależy jedynie intensywność i jaskrawość barw. Można zastosować agresywne, ręcz jaskrawe kolory w minimalizmie lub ciepłe, stonowane odcienie w rustykalizmie czy pomieszczeniu, w którym dominować będzie biofilia. Tylko od nas zależy, jaką wersją wybierzemy i która będzie odzwierciedleniem naszej osobowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj