Płyta indukcyjna to częsty element wyposażenia kuchni. Nic dziwnego – to funkcjonalny, wytrzymały, a przy tym estetyczny wizualnie sprzęt. Szeroka gama różnych rodzajów i modeli płyt indukcyjnych sprawia jednak, że wybór konkretnego produktu może nie być prosty. Na co więc zwrócić uwagę, decydując się na zakup wspomnianego urządzenia? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Funkcjonalne płyty indukcyjne – jakie funkcje powinna posiadać dobra płyta indukcyjna

Funkcjonalna płyta indukcyjna powinna przede wszystkim cechować się dużą wydajnością oraz prostotą obsługi. Powinna posiadać również odpowiednie zabezpieczenia chroniące np. przed niechcianym włączeniem. Ta opcja jest szczególnie istotna w domach, w których są małe dzieci. Ponadto dobrze jest również, aby sprzęt ten był wyposażony w funkcję Booster. Opcja ta polega na możliwości nastawienia pojedynczego pola lub kilku wybranych pól na maksymalną moc grzania, czego efektem jest szybsze nagrzanie gotującej się wody lub potrawy. Co istotne, funkcja ta równomiernie podnosi temperaturę w garnku, co likwiduje ryzyko np. przypalenia potrawy lub też tego, że w części pozostanie ona zimna.  Przydatną funkcją jest również blokada zmiany ustawień. Opcja ta sprawdza się zwłaszcza w przypadku, gdy np. mamy małą kuchnię lub też nie mamy już miejsca na pokrojenie warzyw czy mięsa na blacie albo stole kuchennym. W takiej sytuacji, po uprzednim włączeniu blokady, można wykorzystać wolną część płyty, kładąc na niej deskę do krojenia. Praktyczne, użyteczne płyty są często również wyposażone w funkcje przerwania gotowania bez wyłączania pola grzewczego. Oznacza to, że można w dowolnym momencie zatrzymać pracę urządzenia, aby potem wznowić ją na wybranych uprzednio ustawieniach. Wybierając płytę, warto również zdecydować się na model z funkcją timera. Opcja ta pozwala na wygodne i proste zaprogramowanie czasu gotowania danej potrawy. Co ważne, opcję taką można ustawić dla każdego pola grzewczego osobno. Nie ma więc potrzeby pilnowania czasu gotowania się potraw – płyta zrobi to za nas. Możliwość ta zapobiegnie np. opcji wygotowania się wody albo przypalenia dań.

Jaki wymiar płyty indukcyjnej będzie najlepszy do Twojej kuchni?

Wybierając model do kuchni, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość pomieszczenia. Do najpopularniejszych należą modele wyposażone w cztery stanowiska. W zależności od potrzeb, dostępne są płyty o różnych wymiarach. W ten sposób można znaleźć praktyczne modele o czterech palnikach i równocześnie nieco mniejszej niż standardowa wielkości całej płyty. Dzięki temu możliwe jest wygodne dopasowanie produktu do konkretnych potrzeb. W przypadku małych blatów kuchennych, dobrze jest natomiast zdecydować się na płyty dwustanowiskowe, które cechują się niedużą wysokością.

Nowoczesne płyty indukcyjne – trend na 2020

Producenci regularnie wypuszczają na rynek nowe modele płyt. W tym sezonie szczególnym zainteresowaniem cieszy się płyta indukcyjna marki Solgaz. Model do zabudowy SI-4T to nowoczesny sprzęt, który nagrzewa wyłącznie powierzchnię garnka, a resztę płyty pozostawia w neutralnej temperaturze. Pozwala na wygodne postawienie nawet 3 garnków po jednej stronie. Wyróżnia się stylowym, prostym i bardzo estetycznym designem. Jest przy tym bezpieczny i wyposażony w wiele funkcji, m.in. pauzy, podtrzymywania temperatury, opcji Booster albo minutnika.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj