Najbardziej romantyczne sceny z komedii romantycznych to główni bohaterowie, którzy mają się ku sobie, leżący na trawie w blasku księżyca. A gdyby tak dołożyć im zestaw kubeczków i dzbanek na ulubioną kawa, bohaterów przenieść do ciepłego salonu i posadzić na wygodnej sofie przy stoliku? A gdzie księżyc? W kubku! 

Koreańska firma Tale -design zaprojektowała kubek, który pokazuje fazy księżyca przez ilość płynu jaka aktualnie znajduje się w jego wnętrzu. Może zatem kawa w blasku księżyca?

ksiezyc (3)

Napełniając kubek płynem, masz szansę obserwować fazy księżyca poczynając na nowiu aż po samą pełnię.

ksiezyc (1)

Firma projektowa, odpowiedzialna za ten wyjątkowy projekt, chociaż powstała zaledwie pięć lat temu, to była już wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia w dziedzinie designu. Na ich stronie internetowej, gdzie prezentują swoje prace, można także kupić ten i wiele innych zestawów. Projektanci przewidzieli, że nie każdy będzie chciał pić kawę z mlekiem w takich kubeczkach i stworzyli naczynia z przeźroczystego szkła oraz o różnych wielkościach.

ksiezyc (5)

Niewątpliwą zaletą tego zestawu jest fakt, że nie musisz czekać całego miesiąca aż księżyc osiągnie pełnię. Wystarczy kilka chwil. To ty decydujesz kiedy i w jaką fazę przejdzie księżyc. Kubek jest pełen różnych nierówności i kształtów, które pomagają osiągnąć zamierzony efekt. Żeby efekt był  księżycowy, najlepiej użyć mleka w czarnych kubeczkach. Jeśli zaś, zależy ci na modnym efekcie czerwonego księżyca, masz nieco większe pole do popisu. Czerwona herbata, sok porzeczkowy, lub inne mocniejsze trunki, które lepiej będą się prezentowały w przeźroczystej wersji zestawu.

ksiezyc (2)

Wnętrze kubka jest podzielone na pół a jego ścianki tworzą zbocza, które pozwalają na swobodny przepływ płynu między jedną a drugą połową tak, żeby fazy księżyca się zmieniały w miarę upływu płynów.

ksiezyc (4)

Jeden zestaw zawiera dwa kubeczki, dostępne w dwóch rozmiarach i kolorach. Dostępne rozmiary to S – 80 ml lub L – 170 ml. Kubki można zamawiać przez sklep internetowy na stronie producenta. Koszt takich kubków to 24 dolary za mały rozmiar i 30 dolarów za duży rozmiar. Producent zapewnia, że przy zakupach powyżej 100 dolarów, przesyłka pod drzwi twojego domu jest całkowicie darmowa, jednak nie gwarantujemy, że będzie tą promocją objęta dostawa z Korei Południowej do Polski.

Źródło: http://www.tale-design.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj