Mieszkanie w Jelitkowie projektu studioLOKO jest minimalistyczne, ale trzeba przyznać, że projektantki postawiły na mocne akcenty. Jest biel i szarość, ale kuchnia w nietypowym zielonym kolorze wybija się zdecydowanie na pierwszy plan całej przestrzeni, by zaraz potem przejść w stonowaną część salonu.

studioLOKO tym razem zajęło się aranżacją mieszkania o powierzchni 65m². Apartament składa się z pokoju gościnnego (11 m²), sypialni (11 m²) i bardzo stonowanej, eleganckiej łazienki (5 m²) oraz najważniejszej części – kuchni połączonej z salonem i jadalnią. Projektantki chciały dać jej wybrzmieć, stąd decyzja o subtelniejszym wykończeniu reszty pomieszczenia. Nie mogły sobie jednak odmówić kontrastujących dodatków – odpowiednio dobrane poduszki, które ożywiają sofę, czarno – miedziane stoliki kawowe i genialnie zaprojektowane plakaty filmowe na ścianie.

Czytaj:   Gres, czyli nowoczesna podłoga w naturalnych barwach

Minimalistyczna aranżacja mieszkania 65m2 LOKO INTER DOOR 8

Minimalistyczna aranżacja mieszkania 65m2 LOKO INTER DOOR 9

Minimalistyczna aranżacja mieszkania 65m2 LOKO INTER DOOR 10

Minimalistyczna aranżacja mieszkania 65m2 LOKO INTER DOOR 11

Minimalistyczna aranżacja mieszkania 65m2 LOKO INTER DOOR 13

Minimalistyczna aranżacja mieszkania 65m2 LOKO INTER DOOR 14 \Minimalistyczna aranżacja mieszkania 65m2 LOKO INTER DOOR 15

 

Minimalistyczna aranżacja mieszkania 65m2 LOKO INTER DOOR 17

Minimalistyczna aranżacja mieszkania 65m2 LOKO INTER DOOR 18

Minimalistyczna aranżacja mieszkania 65m2 LOKO INTER DOOR 19

Minimalistyczna aranżacja mieszkania 65m2 LOKO INTER DOOR 20 Minimalistyczna aranżacja mieszkania 65m2 LOKO INTER DOOR 1 Minimalistyczna aranżacja mieszkania 65m2 LOKO INTER DOOR 2

Minimalistyczna aranżacja mieszkania 65m2 LOKO INTER DOOR 3

Minimalistyczna aranżacja mieszkania 65m2 LOKO INTER DOOR 4

Minimalistyczna aranżacja mieszkania 65m2 LOKO INTER DOOR 5 Minimalistyczna aranżacja mieszkania 65m2 LOKO INTER DOOR 6

 

W całym wnętrzu króluje biel i jasna kolorystyka. Całość miała być oryginalna, ale jednocześnie na tyle neutralna, aby móc przyjąć i trafić w gusta wielu przyszłych mieszkańców. Obok charakterystycznej szafy z siedziskiem ścianę zdobi fotografia Michała Szlagi z oferty ART in Architecture. Nie każdy lubi feerię barw, wzorów i tekstur. Na potrzeby tego projektu taki oto kierunek wydał się projektantkom najbardziej właściwy.

Oprócz tego, że inwestycja mieści się w pięknym miejscu to firma P/B STUDIO, która była odpowiedzialna za projekt wnętrz budynku zaprojektowała fantastyczne części wspólne m.in korytarz, który zainspirował projektantki jeżeli chodzi o strefę wejściową.

„Chciałyśmy, aby po wejściu do domu te piękne przestrzenie nie urywały się, tylko subtelnie przechodziły do mieszkania. Dzięki temu zabiegowi całość jest bardzo spójna. Nie pierwszy raz zdecydowałyśmy się również na współpracę z marką INTER DOOR. Zależało nam, aby połączyć przestrzeń korytarza z tą w mieszkaniu. Zdecydowaliśmy się na model drzwi TOWER w wykończeniu na nasze specjalne zamówienie. Tutaj również uwagę zwracają czarne okucia drzwi wejściowych, niestandardowe wykończenie skrzydła i dekoracyjne elementy wokół skrzydła. Idealnym uzupełnieniem wnętrza ale również elementem pasującym do drzwi wejściowych są proste, białe drzwi wewnętrzne” mówi Joanna Real – Studzińska ze studioLOKO.

Wszystko dopasowane, wręcz uszyte na miarę. Niesztampowe i niepowtarzalne. Dobór materiałów i kolorów w przypadku tego mieszkania stworzyło przestrzeń przytulną. Akcenty kolorystyczne takie jak czarne krzesła i stół, czy też lampa w odcieniu miedzi spowodowały, że to wnętrze żyje i będzie służyło wynajmującym przez wiele lat.

Czytaj:   Oświetlenie w jadalni

Foto: Karolina Chęcińska
__________________________

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj