Dziś nowoczesność przejawia się w coraz większej liczbie aspektów. Nowoczesny dom czy biuro to już nie tylko kwestia zastosowania takiego czy innego materiału bądź ciekawego projektu architektonicznego. Nowoczesność pojmujemy dużo szerzej – definiuje nam kompleksowo sposób myślenia.

 

Co składa się na nowoczesne podejście? Kilometry kabli w inteligentnych domach, czy wręcz systemy bezprzewodowych przekaźników, zdalne sterowanie obiektem, roletami, temperaturą itp. –d stanowią mniej czy bardziej standard. Technologie wykorzystywane do budowy nowoczesnych, inteligentnych domów, są nie tylko inteligentne, ale też bardzo efektywne, z naciskiem na aspekt ekologiczny. Projekty i konstrukcje pasywne, które znacząco ograniczają koszty użytkowania, ale także zużycie energii, „zielone” źródła prądu, systemy ogrzewania geotermalnego i przydomowe, biologiczne oczyszczalnie ścieków – to wszystko elementy szeroko pojętej ekologii. Znajdziemy je także w elementach wnętrz i designu – miejsca służące wyciszeniu, przestrzenie przemyślane pod kątem zarówno funkcjonalności jak i nastroju, który ma nam w nich towarzyszyć. Żyć w zgodzie z naturą, to także żyć w zgodzie ze sobą, dbać o swoją dietę i tryb życia na równi z dbałością o swoje otoczenie i zdrowie. Ta filozofia coraz bardziej wpisuje się na stałe w pojęcie współczesnej nowoczesności.

Nasze bezpośrednie otoczenie, codzienna przestrzeń – to miejsca, którym poświęcamy coraz większą uwagę. Nikt nie pokryje już domu szkodliwym azbestem, w zasadzie każdy zwróci uwagę na jakość wody w kranie i podejmie ewentualne kroki celem jej poprawy, zwracamy uwagę na skład środków czystości, z którymi mamy na co dzień styczność. W designie stawiamy na coraz większą przyjazność  – barwa światła w korzystniejszym dla oczu odcieniu, materiały wykończeniowe idące w stronę przyjaznego i ciepłego drewna w miejsce industrialnego betonu czy innych sztucznych materiałów.

Nawet dobór farby ma już wymiar nie tylko estetyczny – możemy wybrać produkt o właściwościach nie tylko antyelektrostatycznych czy łatwo zmywalnych. Nowoczesne, ekologiczne myślenie podpowiada nam już, że telefon przy łóżku czy włączony na noc telewizor nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie następnego dnia. Innowacyjna farba NoEM Electro Protector, która ekranuje pomieszczenia przed szkodliwymi falami elektrycznymi przestaje być wymysłem fantastów,  a staje się produktem powszechnie dostępnym na półkach sklepowych.

Połączenie nowoczesności i zdrowego stylu życia coraz bardziej się zazębia i wpływa na coraz więcej aspektów naszego życia, pokazuje nowe szanse i zagrożenia, przed którymi stajemy. Ich świadomość to jednak tylko jedna strona medalu – czy zrobimy krok dalej i zaczniemy modyfikować nasze otoczenie i styl życia, to już zupełnie inna sprawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj