alarm domowy

Rozwój obecnej technologi jest olbrzymi jednak rzadko kiedy korzystamy ze wszystkich dobrodziejstw jakie nam ta technologia oferuje korzystamy.

Posiadając dom lub firmę często martwimy się o jego bezpieczeństwo, będąc na urlopie bądź dłuższym wyjeździe bez możliwości kontroli naszej fili lub naszego miejsca zamieszkania czujemy się nieswojo i źle. Co więcej czujemy strach przed tym, że ktoś mógł się tam włamać i wykraść nasze dane firmy. Mógł też najzwyczajniej okraść nasz dom lub poczynić jakieś niebezpieczeństwo związane nawet z zagrożeniem naszego życia. Istniejące ryzyka na tym świecie są wręcz nieskończone, a im dłużej o tym myślimy tylko bardziej będziemy odczuwali Strach i niepewność. Warto w tym miejscu zastanowić się czy nie chcemy więc o to zadbać? Istniejące rozwiązania, alarmów kamer i systemów sterowania budynkiem pozwalają skutecznie symulować obecność mieszkańca w domu, a nawet odstraszyć złodzieja w przypadku jego napadu.

Inwestując w system kamer warto zadbać o to by miały dobrą jakość rejestracji, a obraz zapisywany był nie na kasetach a na tera bajtowych dyskach twardych. Obecne kamery zewnętrzne mogą być wyposażone w system identyfikacji zagrożeń i twarzy, choć te systemy wykorzystuje się najczęściej na obiektach spędów ludzi np. stadionach to wykorzystuje się też taką detekcję w budynkach mieszkalnych. Co więcej zaprogramować można na czas wyjazdu zlecenie o braku jakichkolwiek mieszkańców w lokalu na określony czas, a za pomocą aplikacji w smartphonie można dbać o bezpieczeństwo, a w wypadku zagrożeń dostać powiadomienie na telefon. Połączenie monitoringu z wynajęciem usług firmy ochroniarskiej da nam praktycznie 100% pewności o bezpieczeństwie naszego domu. Ochrona mająca nadzór nad kamerami zewnętrznymi w przypadku alarmu może zareagować i nie dopuścić do włamania. Systemy kamer są najczęściej stosowane w filiach firm, rzadko kiedy stosowane są w mieszkaniach lub domach, a jeżeli już to najczęściej na ich zewnętrznych terenach.  

Chcąc w trochę bardziej dyskretny sposób zadbać o bezpieczeństwo w swoim domu, można zainwestować pieniądze w odpowiednie alarmy połączone z siecią oświetlenia wykonaną w systemie KNX, LCN bądź innym systemem sterowania budynkiem. W przypadku wychwycenia czujnika alarmu zagrożenia zaprojektowany system paniki zapali sekwencyjnie oświetlenie symulując obecność, a my dostać możemy ostrzeżenie za pomocą aplikacji w naszym telefonie. Technologia taka jest kosztowna, ale w przypadku zagrożenia włamaniem i obawy o to jest warta uwagi. Dodatkowo system inteligentnych budynków to nie tylko dbanie o bezpieczeństwo ale i o komfort użytkowników. Symulacji wybranych scen oświetlenia w salonie, sterowanie roletami, cały system inteligentnego budynku zrobiony z myślą o naszą wygodę i komfort. System taki może nas dodatkowo informować na naszego smartphona czy np. nie zostawiliśmy w pralce naszego prania, bądź włączonego żelazka.  

System kamer i alarmów w obecnych czasach jest bardzo rozwinięty, dane z nagrań zapisywane są na dyskach HDD, a te potrafią przechowywać wiele tygodni z nagrań na niewielkiej powierzchni. Jakość nagrać pozwala rozpoznawać twarze, a systemy sterowania i systemy inteligentnych domów pozwalają na komunikowanie się z nimi ich właścicielami tak by ci musieli się martwić o pozostawione domostwa na wiele tygodni. 

Ochrona naszego domu AXy0DfKoWOA3AAAAAElFTkSuQmCC Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Asmex specjalizującej się w systemach zabezpieczeń, alarmach i kamerach do Twojego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj