bajkowy ogród

O bajkowym ogrodzie marzył kiedyś każdy z nas, ale pozostawało to raczej w sferze niemożliwego do zrobienia. Tymczasem, wcale tak nie jest! Podpowiadamy jak, niskim kosztem, wprowadzić do naszego ogrodu nieco magii.

Fontanna

Klimatyczna fontanna postawiona w samym centrum naszego ogrodu sprawi, że będzie on wyglądał baśniowo. Nie stosujmy zbyt dużej ilości ozdób, figurek czy posągów. Biała fontanna z kamienia – prosta, a zarazem z klasą, to najlepszy wybór.

Oświetlenie

Klimatyczne lampiony solarne postawione w ogrodzie dodadzą tajemniczości. Możemy również wybrać takie, w których będziemy ustawiać świeczki lub klatki -latarenki. Wyglądają one jak baśniowe klatki dla ptaków. Na drzewkach możemy dodać małe światełka oplecione na gałęziach. Najlepiej wybrać przezroczyste lub białe – kolorowe mogą sprawić, że nasz ogród będzie wyglądał kiczowato. Wzdłuż ścieżek możemy rozsypać świecące w ciemności kamyki lub żwirek bądź zmieniające kolory kamienie ledowe. Dzięki temu nie zgubimy się w nocy, a ścieżka będzie dobrze widoczna. 

Rośliny

Bajkowego klimatu naszemu ogrodowi doda bluszcz. Ściana domu wychodząca na ogród porośnięta bluszczem czy drzewa nim oplecione wyglądają niebanalnie i sprawiają, że ogród staje się nietuzinkowy. Ciekawym pomysłem jest także ozdobny mech. Pergola ogrodowa wniesie do ogrodu nieco koloru i magii – szczególnie w połączeniu z pnącymi roślinami.

Oczko wodne

Stworzenie oczka wodnego wymaga nieco więcej zaangażowania i wiąże się z większymi kosztami, ale z pewnością jest to element, który powinien znaleźć się w naszym bajkowym ogrodzie. Może być ono niewielkich rozmiarów, ale z dodatkami – mostkiem, liliami wodnymi, fosforyzującymi kamieniami, fontannami, nabierze niebanalnego charakteru. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na stworzenie oczka wodnego, wykorzystajmy siłę iluzji – jego imitacją może być także niewielki fragment gruntu wysypany żwirem.

Dodatki

Jeżeli nasz ogród jest zbyt pusty i chcemy dobrać do niego jakieś dodatki, wybierzmy ozdobne skały, korzenie, które będą ułożone w charakterystyczny sposób. Klimatu baśniowego dodadzą także dzwoneczki czy wiszące świeczniki wydające delikatne i przyjemne dla ucha dźwięki podczas wiatru lub wiatrowskaz umieszczony gdzieś w widocznym miejscu.

Jeżeli zastanawiamy się nad meblami do naszego ogrodu, warto wybrać wiklinowe lub drewniane. Siła tkwi w prostocie. Drewno idealnie wpisze się w klimat bajkowego ogrodu. Możemy wybrać meble o nieregularnych kształtach, surowe, niewykończone. W ciepłe dni możemy je przyozdabiać puchami, sztucznymi, futerkowymi narzutami lub kolorowymi poduszkami. To sprawi, że nasz ogród będzie przytulny, a przebywanie w nim jeszcze bardziej komfortowe.

Pamiętajmy także o równo przyciętym trawniku. Będzie on zarówno bazą, jak i uzupełnieniem ogrodu, gdzie będą znajdować się pozostałe elementy. Jeżeli nie mamy czasu na koszenie, a manewrowanie pomiędzy ozdobami jest dla nas kłopotliwe, wybierzmy nowoczesne kosiarki roboty, które po zaprogramowaniu wykonują całą pracę za nas w całkowitej ciszy. Dzięki nim możemy cieszyć się precyzyjnie skoszonym trawnikiem.

Artykuł powstał we współpracy z robotcity.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj