Obecnie panuje moda na otwarte przestrzenie, w których znajdują się również jadalnie. Ich głównym punktem może być długi stół i metalowe lampy nad nim, zainstalowane w jednym ciągu. Lampą z nutką fantazji ożywić można typowe pomieszczenia, jakie spotykamy w wielu polskich domach. Odpowiednie oświetlenie dobierzemy także do romantycznej jadalni, która nawiązuje do stylu prowansalskiego.

Główne zasady oświetlenia stołu.

Centralnym punktem jadalni jest stół, dlatego zwykle lampy wiszą bezpośrednio nad nim. Nie tylko oświetlają one blat i siedzące osoby, ale również wydzielają część jadalnianą – w przypadku pomieszczeń, które pełnią łączoną funkcję jadalni i salonu. Warto zastosować lampy kloszowe, szczególnie jeśli posiadają możliwość regulowania wysokości. Nie będą one oślepiać osób, które siedzą przy stole.

W przypadku standardowego stołu wystarczy jedna, centralna lampa. Jeśli jednak jadalnia zajmuje dużą powierzchnię, w której mieści się długi stół, należy zainstalować ich kilka, w jednym ciągu. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskamy równomierne oświetlenie na całej długości stołu.

Przestronna z metalowymi lampami.

Osoby, które dysponują sporą ilością miejsca w jadalni, mogą postawić na podłużne stoły, które wraz z krzesłami i lampami będą centralnym punktem dużej przestrzeni. Można tak zaaranżować pomieszczenie, aby obicie krzeseł, jak i zewnętrzna strona klosza, były wykonane w tej samej, ciemnej kolorystyce.

Z kolei stół może być wykonany z drewna, w kolorze-jasnobrązowym, dzięki czemu skomponuje się ze złotym środkiem lampy. W ten sposób wizualnie chłodne wnętrze, w kolorystyce biało-szarej, zostanie rozświetlone ciepłymi barwami stołu i wnętrza lampy Forchini SLV©, która przykuwa uwagę. Wykonano ją ze stali i włókna szklanego, przyda się możliwość regulacji na przewodzie.

Bardzo długi stół i lampy na szynach.

Oświetlenie w jadalni Forchini PD 1 SLV

Oświetlenie w jadalni Monroe 30

Oświetlenie w jadalni Ovalino SP5 Ideal

Oświetlenie w jadalni Tubus 100 Ramko

W przypadku przestronnej jadalni, możemy ustawić bardzo długi stół. Dopasuje się do niego oświetlenie szynowe, z ruchomymi źródłami światła, dzięki któremu każda część stołu – będzie podświetlona w ten sam sposób. Pamiętajmy, iż charakter pomieszczenia, możemy zmienić w łatwy sposób – poprzez zastosowanie dodatków, które są charakterystyczne dla różnych stylów. W zależności od doboru dekoracji, uzyskamy różny efekt. Szczególnie, jeśli mamy do czynienia z wnętrzem plastycznym i uniwersalnym.

Dlatego pomimo zastosowania chłodnych barw, pomieszczenie może otrzymać przytulny charakter. Wystarczy wybrać stół z nogami, o fikuśnym kształcie, na którym znajdą się kryształy. Osobom, które nie boją się eksperymentować, spodoba się połączenie szynowych lamp Monroe, które posiadają metalowy, lakierowany na czarno klosz – z kryształami, szczególnie jeśli będą wykonane w różnych kolorach.

Typowa jadalnia z fantazyjną lampą.
W jaki sposób nadamy wyraz typowemu wnętrzu, które spotykamy w wielu polskich domach i mieszkaniach? Mowa o kuchni i jadalni, które znajdują się w jednej przestrzeni, a barwy jakie w niej zastosowano to biały, czarny i szary, czyli najbardziej popularne kolory w ostatnim czasie.

Najlepszym sposobem na dodanie takiemu wnętrzu charakteru, jest zakup wiszącej lampy Ovalino, której nie można odmówić nutki fantazji. Jej biała oprawa wykonana została ze szkła – w formie okrągłych, wygiętych kół, które zachodząc na siebie, tworzą owalny kształt. Jej zadaniem jest odpowiednie rozświetlenie typowego, ciemnego stołu.

Romantyczna jadalnia.
Innym przykładem jest jadalnia romantyczna, która z pewnością marzy się wielu Paniom domu. Wchodząc do niej, pierwsze co przychodzi nam na myśl, to wnętrze dworku lub prowansalskiej rezydencji. Charakter takiego pomieszczenia podkreślają drewniane, stylizowane meble na dekoracyjnych nogach, a także przeszklone drzwi z drewnianą, grubą ościeżnicą. Warto, aby podłoga wykonana była z klasycznego, brązowego drewna, które przełamie biel mebli.

Dzięki swojemu kształtowi, w tą aranżację wpisze się harmonijnie kolejna lampa dostępna na tomix.pl tj. Tubus, w kolorze białym. Jej wykończenie to stal szczotkowana, natomiast abażur wykonano z materiału. Uwagę w tej jadalni przykuć może zegar w kolorze czarnym, który będzie kontrastował ze wszystkimi pozostałymi elementami wyposażenia, będącymi w jasnej tonacji.

Więcej zdjęć aranżacyjnych https://www.tomix.pl/aranzacja+wnetrz.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj