Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

10 powodów, dlaczego szklane meble są naszą przyszłością

Jeszcze do niedawna meble szklane nie były zbyt popularne. Elementy ze szkła pojawiały się wyłącznie jako fragmenty stolików czy szafek. Nie występowały jednak produkty do wnętrz wykonywane w całości z tego materiału. Dlaczego więc miałoby się to zmienić? W artykule przedstawimy 10 powodów, dlaczego meble szklane są naszą przyszłością.

 

1. Są ponadczasowe

Moda ciągle się zmienia. Praktycznie co roku modne są inne kolory, desenie, materiały. Za aktualnymi trendami ciężko jest nadążyć. Chcąc mieć nowoczesne wnętrze, musielibyśmy co chwilę zmieniać jego kolorystykę i wymieniać meble. Dlatego warto sięgnąć po te produkowane w całości lub w części ze szkła. Ten z pozoru kruchy materiał jest uniwersalny i ponadczasowy. Pasuje do każdej aranżacji i doskonale komponuje się ze wszystkimi barwami.

2. Mogą powiększać przestrzeń

Przede wszystkim lustrzane meble mogą optycznie powiększyć nasze wnętrze. Przydają się szczególnie w małych wnętrzach. Szafki np. łazienkowe z lustrzanymi frontami sprawią, że dane pomieszczenie będzie wyglądało na większe. Warto dodatkowo naprzeciwko takiego mebla zawiesić lustro, dzięki takiemu zabiegowi pokój wyda się kilkukrotnie większy.

Czytaj:   Dywan z filcu w zupełnie innej odsłonie

3. Nie przytłaczają

Nawet jeśli nie podobają nam się powierzchnie lustrzane, samo szkło również pozwoli nam optycznie powiększyć przestrzeń. Jego przezroczysta forma sprawia, że wydaje się ono bardzo lekkie. Stapia się z wnętrzem, przez co go nie przytłacza. Tę zaletę szklanych mebli warto wykorzystywać w małych pomieszczeniach.

4. Łatwo je utrzymać w czystości

Meble ze szkła bardzo łatwo się myje. Wystarczy zwykły płyn do szyb, papierowy ręcznik i odrobina chęci, by w kilka minut pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Zaletą szkła jest również fakt, że mało widoczny jest na nim kurz. Przyda się to szczególnie w mieszkaniach przy ruchliwych ulicach czy pylących drzewach. Przy czyszczeniu tradycyjnych mebli, często okazuje się, że środki myjące, nawet te dedykowane, niszczą kolor szafek. Dotyczy to przede wszystkim tych kupowanych w sieciówkach. Nakładane na nie laminaty są słabe, szybko powstają przebarwienia i trudne do zmycia plamy. Na powierzchniach szklanych nam one nie grożą .

Czytaj:   Domowy ekosystem - naturalne wnętrza

5. Meble szklane są trwałe

Szafki produkowane z dobrej jakości szkła są trwałe i odporne na uszkodzenia. Oczywiście materiał, z którego są tworzone, musi być odpowiednio przygotowany. Jeśli jednak nie dojdzie do silnego uderzenia w taki mebel, nie ma szans, by się zniszczył. Szklane meble, odpowiednio pielęgnowane, będą nam służyć wiele lat.

6. Nieograniczone możliwości

Omawiany materiał daje nam nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o projektowanie mebli. Doskonale łączy się z dowolnymi tkaninami, drewnem, stalą czy tworzywami sztucznymi. Obróbka szkła pozwala na tworzenie z niego każdego kształtu i typu wykończenia – łuków, zaokrągleń, ostrych krawędzi.

7. Dobre dla alergików

Szkło jest idealnym materiałem do wykonania mebli przyjaznych osobom z alergiami i uczuleniami. Dzięki gładkiej powierzchni osadza się na nim minimalna ilość kurzu, co blokuje namnażanie się roztoczy. Dodatkowo szklane szafki bardzo łatwo umyć i zdezynfekować. Odporny na wodę i środki czyszczące materiał jest najlepszym wyborem dla alergików. Nie będą musieli już poświęcać tak dużo czasu i pieniędzy na utrzymanie mebli w idealnej czystości. Mając w domu szklane szafki czy stoły, wystarczy, że przemyją je wodą czy płynem do szyb. Pozbędą się w ten sposób wszystkich potencjalnych alergenów.

Czytaj:   Glamour we wnętrzach [inspiracje]

8. Doskonałe na fronty mebli kuchennych

Meble szklane sprawdzą się również w kuchni. Jako że możemy barwić szkło na dowolny kolor, szafki dopasujemy do każdego stylu wnętrza. Odpowiednio przygotowane fronty są zabezpieczone tak, że nie sposób je zniszczyć. Uważać należy jedynie podczas montażu uchwytów do szafek.

9. Ekologiczność

Jeśli zależy nam na ochronie środowiska, to powinniśmy sięgać po meble szklane. Nawet gdy się zniszczą, szkło bez problemu da się poddać recyklingowi.

10. Oryginalność

Lubisz wyróżnić się z tłumu? Meble ze szkła pozwolą na nadanie wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Łatwo można je również personalizować, odnawiać i przerabiać, gdy nam się znudzą.

Artykuł został opracowany przez zakład usług szklarskich z Krakowa – SzklarzKrakow.com

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *