W wystroju wnętrz do mocnych barw podchodzimy z dystansem, zwłaszcza, że zgodnie z powszechnym przekonaniem, mocne i wyraziste kolory optycznie pomniejszają pomieszczenia. Nie trzeba ich się bać, pod warunkiem, że stosujemy je mądrze i w rozsądnych dawkach…Choć czasem warto puścić wodze fantazji!

Przykłady barwnych łazienek, które znalazły się na naszej liście pokazują, że kolorowe akcenty odnajdują się świetnie w każdym wnętrzu, niezależnie od jego rozmiarów.

Lawendowe pole

Łazienka ozdobiona akcentami w barwie wrzosu i lawendy nabiera kobiecego charakteru, co nie oznacza, że panowie nie będą czuć się w niej dobrze. W tym wypadku zamiast płytek wykorzystano farbę odporną na wilgoć i winylowe tapety, które również się jej opierają (foto: www.homedesignlover.com).

fioletowa-lazienka-homedesignlover

Zielone jabłuszko

Wyrazisty kolor nie pasuje do niewielkiej łazienki? Nic bardziej mylnego, a poniższe wnętrze jest tego najlepszym dowodem. W wyjątkowo kompaktowym wnętrzu z miejscem na sedes, prysznic i małą umywalkę zastosowano neonową zieleń, skontrastowaną z chłodną szarością i bielą. Kompozycja kolorystyczna, podobnie jak cała łazienka, prezentuje się świetnie (foto: www.vidainova.com.br).

mala-zielona-lazienka-vidainova-com-br

Elegancki granat

Granatowa łazienka to awangardowy pomysł dla znacznie większych pomieszczeń, których nie przytłoczy ciemny kolor. Zamiast oczywistych, marynarskich akcentów, postanowiono podkreślić elegancję wnętrza dodając marmurowe blaty, lustra w bogato zdobionych ramach i płócienne zasłony (foto: www.pivotech.com.au).

niebieska-lazienka-pivotech-com-au

Różowy akcent

Różowy dekor całkowicie odmienił nudną, białą łazienkę bez polotu. Ścianę z lustrem pokryły duże płyty, a sąsiadujące – paski z mozaiki w podobnym kolorze. Kropką nad i jest nietypowe oświetlenie w formie okrągłych żarówek zawieszonych na kablach tuż nad lustrem (www.digsdigs.com).

rozowa-lazienka-homedesignlover-com

Pogodny turkus

Bez niego łazienka byłaby całkiem zwyczajna, ale dzięki turkusowym płytkom bez wątpienia zwraca uwagę, Wyrazisty, pasiasty dekor jest jedyną ozdobą minimalistycznego wnętrza (foto: www.happymodern.ru).

turkusowa-lazienka-happymodern-ru

Żółta pikseloza

Intensywnie żółta mozaika sprawiła, że żółta łazienka zamieniła się w plener z gry komputerowej w stylu retro. Żółty dekor skupił się pod prysznicem, a łazienkę dodatkowo urozmaicają barwne dywaniki, uchwyty i półeczki (foto: www.home-designing.com).

zolta-lazienka-home-designing-com

Niebo i ziemia

Biała łazienka z czarnymi akcentami sama w sobie prezentuje się pięknie, ale dzięki ścianom w kolorze nieba efekt z nieco banalnego staje się intrygujący. Warto zwróci uwagę na wykorzystanie różnych rodzajów płytek i dekoracyjne ryciny w prostych ramach (foto: www.ornaya.com).

blekitna-lazienka-ornaya-com

Łazienka patriotyczna

Biel i czerwień w łazience to propozycja nie tylko dla patriotów. W tym wypadku charakteru wnętrzu dodała kwiecista tapeta nałożona od połowy ściany. Poniżej znalazły się białe, błyszczące płytki w stylu francuskim. Elegancji niewielkiej łazience dodają chromowane baterie i wykończenia mebli (foto: www.pinterest.com). 

czerwona-lazienka-pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj