Dekoracyjna ceramika śmiało wraca do naszych domów w niezwykłych formach, wykreowanych przez najlepszych projektantów. Przoduje w tym marka Bosa, której najnowsze propozycje autorstwa Eleny Salmistraro i Jaime’a Hayona urzekają nadzwyczajną oryginalnością i mocną symboliką.

Elena Salmistraro swoją kolekcją Most Illustrious oddaje hołd włoskim mistrzom designu, takim Achille Castiglioni (którego setna rocznica urodzin przypada na 2018 rok), Riccardo Dalisi, Michele De Lucchi, czy Alessandro Mendini, tworząc trójwymiarowe ceramiczne totemy. Figurki fizycznie przypominają poszczególnych artystów, a jednocześnie można w nich dopatrzeć się nawiązania do prac, które uczyniły ich sławnymi na całym świecie.

Dekoracyjna ceramika w kreatywnej odsłonie fot.Mood Design Raki vase JaimeHayon 1

Dekoracyjna ceramika w kreatywnej odsłonie fot.Mood Design Georgi tulip vase JaimeHayon 1

Dekoracyjna ceramika w kreatywnej odsłonie fot.Mood Design Geopablo Vase JaimeHayon 1

Dekoracyjna ceramika w kreatywnej odsłonie fot.Mood Design Primates Mask Salmistraro 00 1

Dekoracyjna ceramika w kreatywnej odsłonie fot.Mood Design Fusca Guisset 01 1

Dekoracyjna ceramika w kreatywnej odsłonie fot.Mood Design Most Illustrious Salmistraro 01 1

Dekoracyjna ceramika w kreatywnej odsłonie fot.Mood Design David tea pot JaimeHayon 1

 

 

Z kolei kolekcję Theatre Hayon tworzą kolorowe przedmioty codziennego użytku, którym autor Jamiego Hayona nadał wyszukane, osobliwe kształty.

Dekoracyjna ceramika w kreatywnej odsłonie fot.Mood Design King Vase R 1

Nowości świetnie korespondują z modelami, które zadebiutowały na styczniowych targach Maison&Objet – wazonami Fusca projektu Constance Guisset i maskami Primates, będącymi uzupełnieniem kolekcji wazonów i talerzy autorstwa Eleny Salmistraro.

Dekoracyjna ceramika w kreatywnej odsłonie fot.Mood Design Takuya double vase JaimeHayon 1

Ręcznie wykonane dekoracje i elementy zastawy stołowej znakomicie wpisują się w charakterystyczny styl włoskiej marki. Oryginalne kształty ceramiki Bosa, fantazyjne wykończenia i unikalna paleta kolorystyczna sprawiają, że modele są istotnymi elementami dekoracyjnymi każdego wnętrza. Ceramika Bosa dostępna jest w salonie Mood Design i w sklepie internetowym pod adresem www.mood-design.pl.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj