W małym mieszkaniu bywa koniecznością, a w apartamencie doda wnętrzu klasy. Kuchnia z salonem to rozwiązanie, na które decydujemy się coraz częściej, choć z różnych względów. Taka aranżacja sprawdza się we wnętrzach różnego typu i gwarantuje, że każdy będzie blisko domowego ogniska. Przedstawiamy przykłady zgodnego i stylowego połączenia kuchni z salonem.

Biel to niezawodny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni, zwłaszcza, gdy we wnętrzu znajduje się mnóstwo elementów. Dzięki niej kuchnia z salonem wygląda przestronnie, a dekoracyjne drobiazgi są dobrze wyeksponowane.

kuchnia-z-salonem-4betterhome-com

W tej aranżacji uwagę zwraca zabudowa – białe szafki przy suficie zgrabnie połączyły salon z kuchnią. W tym wnętrzu również zadbano, żeby meble w obu strefach były jednolite.

salon-z-kuchnia-home-designing-com-2

Kuchnia z salonem w tej wersji nie ma wyraźnego elementu dzielącego przestrzeń. Kuchenna zabudowa zajęła całą jedną ścianę, ale piekarnik został wkomponowany w szafki i komody przynależne do strefy salonu. Jednolita zabudowa meblowa sprawia, że aranżacja jest spójna.

salon-z-kuchnia-home-designinig-com

W tym wypadku kuchnia z salonem została przedzielona kanapą, za którą stanął obiadowy stół, szafki i sprzęty AGD. Wyróżnikiem minimalistycznego wnętrza jest wyrazista podłoga w biało-czarny wzór, która łączy przestrzeń wypoczynkową ze strefą przygotowywania posiłków.

salon-z-kuchnia-houseandgardem-co-uk

Częstym rozwiązaniem w mieszkaniach z wielkiej płyty są kuchnie w formie zabudowanych aneksów z barem. To rozwiązanie, choć często uważane za niewygodne, może być dużym atutem wnętrza. Stylowe lampy i stołki barowe są w stanie odmienić

salon-z-kuchnia-jimnastikhareketleri-com

Kuchnia z salonem w eleganckim wydaniu wymaga wyczucia stylu. Wnętrze jest eklektyczne pod względem wyposażenia, ale spójne kolorystycznie, a o świetnym efekcie decydują wyraziste akcenty, takie jak metalowe lampy czy minimalistyczne obrazy.

salon-z-kuchnia-aufeminin-com

W tym wypadku kuchnia z salonem mogły pozostać zupełnie odrębnymi pomieszczeniami, ale postanowiono je połączyć, dzięki czemu wnętrze zyskało głębię.

salon-z-kuchnia-thisforall-net

Nie masz miejsca na stół? Zrób bar! Minimalistyczna kuchnia z salonem zyskała miejsce do spólnego jedzenia posiłków dzięki dodaniu blatu do wąskiej ścianki działowej. Dzięki temu wnętrze powiększyło się o cztery miejsca siedzące.

salon-z-kuchnia-topinspired-com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj