Okna to jedne z najważniejszych elementów każdego pomieszczenie. To od nich zależy jasność pomieszczeń. Możemy zamontować niezliczoną liczbę lamp, jednak najlepsze światło to dzienne światło. Przedstawiamy 10 pomysłów na wystrój okien. Zainspiruj się nimi i wpuść nieco światła do salonu.

Delikatne tiulowe zasłony, dzięki światłu są przeźroczyste. Jest to pomysł dla osób, które nie czują się dobrze przy zupełnie odsłoniętych oknach. Mimo, że nie zasłaniają wiele to dają wrażenie ochrony. Nie przysłaniają także światła dziennego, dzięki czemu pokój jest nasłoneczniony. (http://www.newhouseofart.com)

zaslony_01

Co prawda odchodzi się już od firanek w oknach, jednak jeśli uporczywie chcesz trwać przy firanach, wybierz delikatną wersję, bez żadnych zdobień. Po bokach możesz dołożyć zasłony. Trzymaj się stonowanych kolorów, pasujących do reszty wnętrza i zachowaj jednakową długość zasłon i firan. (http://renovationsingapore.sg/)

Living Room Design Ideas with White Curtain


Jeśli lubisz mocne kolory, możesz nieco poszaleć wybierając zasłony na przykład w dwukolorowe pasy. Przy takim wzorze najlepiej zrezygnować całkowicie z firan. Słońca w salonie będzie co niemiara. (http://hupehome.com/)

zaslony_03

Nawet mocno udekorowane wnętrza można dodatkowo przystroić zasłonami i firanami. Zwróć uwagę, że firany są gładkie i lekko przysłaniają światło. Zasłony także są jednolite. (http://addodecor.com/)

zaslony_04

Na taki luksus mogą sobie pozwolić posiadacze śnieżnobiałych wnętrz. Żaluzje i firany w każdym oknie, tłumią światło, jednak pomieszczenie jest tak jasne, że gdyby go nie zasłaniać to odbijałoby się od wszechobecnej bieli i raziło w oczy. (http://jeffreypew.com/)

zaslony_05

Mocno wzorzyste firany oraz ciężkie i grube zasłony przysłaniają światło i przytłaczają pomieszczenie. W tym przypadku pasują do stylistyki wnętrza, jednak nie każde wnętrze sobie z tym poradzi. (http://vishalfurnishings.com/

zaslony_06

Ogromne okno zostało przysłonięte dwoma rodzajami zasłon a środkowa część okna została całkowicie odsłonięta. Delikatne udrapowanie zasłon po bokach daje ładny efekt, nieco zmiękcza wnętrze. (http://duetteko.xyz/)

zaslony_07

Jasne wnętrze w którym nie ma miejsca na firany. Zasłony zapełniają ścianę między jednym oknem a drugim. Światło dzienne, które wpada dzięki temu do środka, rozświetla je i optycznie powiększa. (http://jeffreypew.com/)

zaslony_08

To wnętrze rozjaśnia nie tylko jasny wystrój, ale także brak firan przytłumiających światło. Zasłony są nieco dłuższe i zawinięte na podłodze. Mimo bliskości okien, zostały w nich umieszczone różne rodzaje zasłony. (http://bruinstandard.com/)

zaslony_09

Grube, brązowe zasłony i delikatne, białe zasłony zostały wykorzystane do przysłonięcia tych dużych okien. Pochłaniają one nieco światła dlatego okna zostały częściowo odsłonięte. (http://ceperhomedesign.xyz)

zaslony_10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj